🎉 Mēs esam palaiduši mūsu jauno WordPress spraudni! Lejupielādēt tagad

Starptautiskais SEO: 8 padomi par pārrobežu meklēšanas sistēmu optimizāciju

U hebt uw website inmiddels vertaald en u vraagt zich af: hoe verbeter ik de SEO-positie van mijn nieuwe vertaalde website in het buitenland? SEO wordt stukken ingewikkelder als u meerdere websites in verschillende talen heeft. In dit artikel geven we enkele tips voor SEO meertalige websites.

Starptautiskais SEO daudzvalodu vietnēm: kas ir atšķirīgs?

Izmantojot vienvalodu SEO, jums ir jānoskaidro, ko klients vēlas, un jāpārliecinās, ka potenciālie klienti atrod jūsu vietni tieši šajā jomā. Daudzvalodu SEO ir vēl sarežģītāks: jums tas viss ir jādara svešvalodā! Tas nozīmē papildu pūles, bet arī papildu ieguvumus: jūs ievērojami paplašināsiet savu sasniedzamību, izmantojot daudzvalodu SEO. Tomēr ir svarīgi ņemt vērā turpmāk minētos punktus, lai nodrošinātu, ka jūsu starptautiskā SEO darbojas labi. Ja tas tā ir, starptautiskā SEO var būt efektīvs veids, kā palielināt savu klātbūtni tiešsaistē citās valstīs. Salīdzinot ar starptautisko reklāmu, izmantojot Google Ads, starptautiskā SEO var būt ilgtspējīgāks veids, kā panākt, lai jūsu vietni redzētu cilvēki citās valstīs, jo jums nav pastāvīgi jāmaksā nauda, lai jūsu vietne būtu redzama.

Šeit ir sniegti daži daudzvalodu SEO padomi:

1. Starptautiskās mērķauditorijas izpēte: starptautisko atslēgvārdu izpēte

Viens no pirmajiem soļiem daudzvalodu SEO ir izpētīt savu nākotnes mērķauditoriju. SEO izmanto nākotnes klientu vajadzības, tāpēc jums ir jāzina, ko vēlas jūsu ārvalstu klienti. Pieņemsim, ka jums ir sporta preču veikals, kuru vēlaties paplašināt Vācijā. Jūsu holandiešu vietnes SEO galvenokārt ir par hokeju. Jūsu vācu mērķauditorija ir vienkārši traki aizrāvusies ar futbolu. Tad ir loģiski savu vācu vietni SEO ziņā nedaudz vairāk koncentrēt uz atslēgvārdiem, kas saistīti ar futbolu. Katra mērķa grupa ir atšķirīga. Noskaidrojiet, ko vēlas jūsu mērķa grupa, un veidojiet tulkoto tīmekļa vietni, pamatojoties uz to.

Tāpēc pārliecinieties, ka jūsu teksti ir labi uzrakstīti. Ieteicams, lai jūsu tekstus pārbauda kāds, kam dzimtā valoda ir jūsu lietotā valoda. Tādējādi varat būt pārliecināts, ka jūsu vietne ir tulkota pareizi un tajā ir iekļauti pareizie atslēgvārdi. Dzimtā valoda bieži vien arī zina, kuri atslēgvārdi ir vispiemērotākie jūsu vietnei.

Vēl viens padoms: neaizmirstiet tulkot URL, meta virsrakstus un attēlu aprakstus! Šīs daļas pārāk bieži tiek ignorētas.

Šie varētu būt soļi, lai sāktu starptautisko atslēgvārdu izpēti:

 1. Prāta vētra: sāciet ar atslēgvārdiem, kas attiecas uz jūsu tīmekļa vietni un valsti, uz kuru jūs mērķējat.
 2. Pajautājiet un apsekojiet apkārtējos: pajautājiet cilvēkiem valstī, uz kuru jūs orientējaties, kādus atslēgvārdus viņi izmanto, meklējot jūsu piedāvātos produktus vai pakalpojumus. Apskatiet arī konkurējošo uzņēmumu vietnes, lai redzētu, kādus atslēgvārdus tie izmanto.
 3. Google ieteikumi un saistītie meklējumi: izmantojiet Google ieteikumu funkciju, lai iegūtu idejas jauniem atslēgvārdiem. Lai iegūtu vairāk ideju, aplūkojiet arī saistītos meklējumus, kas parādās meklēšanas rezultātu apakšā.
 4. Google atslēgvārdu plānotājs vai tāds rīks kā ubersuggest vai semrush: izmantojiet Google atslēgvārdu plānotāju vai citu rīku, lai redzētu, cik bieži tiek meklēti konkrēti atslēgvārdi, un iegūtu jaunas idejas.
 5. Google meklēšanas konsoles pārskatīšana: apskatiet Google meklēšanas konsoles rādītos atslēgvārdus, lai redzētu, kuri atslēgvārdi pašlaik ved uz jūsu vietni.
 6. Sarakstu veidošana: sastādiet visu savākto atslēgvārdu sarakstu un sakārtojiet tos pēc nozīmīguma.
 7. Sadalīšana kategorijās: sadaliet atslēgvārdu sarakstu kategorijās, lai būtu vieglāk atlasīt konkrētus atslēgvārdus. Izveidojiet arī kategoriju ar vaicājumu saistītiem atslēgvārdiem, jo tie ir noderīgi, veidojot emuārus.

2. Izvēlieties labu domēna vārdu vai url

Kā izvēlēties labu domēna vārdu vai URL? Ir dažas lietas, ko vajadzētu darīt, un dažas, ko nevajadzētu darīt. Daži labi padomi:

 1. Ja tīmekļa vietne ir paredzēta vairākiem cilvēkiem dažādās valstīs, iespējams, ir lietderīgi izmantot vispārīgu domēna vārdu, piemēram, .com vai .net: vispārīga domēna vārda izmantošana. Tas var palīdzēt nodrošināt, ka jūsu vietne dažādās valstīs tiek labāk ierindota meklētājprogrammās.
 2. Izmantojiet atslēgvārdus domēna nosaukumā: atslēgvārdu izmantošana jūsu vietnes domēna nosaukumā var palīdzēt nodrošināt, ka jūsu vietne meklēšanas sistēmās pēc šiem atslēgvārdiem ieņem labākas pozīcijas. Pārliecinieties, ka šie atslēgvārdi ir pareizi lietotāja valodā. Tāpēc pirms domēna vārda izvēles vienmēr veiciet atslēgvārdu izpēti.
 3. Izvēlieties īsu un kodolīgu domēna vārdu: jo garāks ir domēna vārds, jo grūtāk cilvēkiem to atcerēties. Tāpēc izvēlieties īsu un kodolīgu domēna vārdu, ko ir viegli atcerēties.
 4. Izmantojiet tikai burtus: speciālo rakstzīmju vai ciparu izmantošana domēna nosaukumā var radīt problēmas ar meklētājprogrammām. Tāpēc izvēlieties domēna vārdu, kas sastāv tikai no burtiem.
 5. Izmantojiet viegli rakstāmu domēna vārdu: ja izvēlaties grūti rakstāmu domēna vārdu, tas var radīt problēmas ar meklētājprogrammām, kā arī var apgrūtināt jūsu vietnes atrašanu. Tāpēc izvēlieties tādu domēna vārdu, kas ir viegli rakstāms.

3. Izmantojot papildu valodu, jūs automātiski nevēršaties uz visiem iedzīvotājiem valstīs, kurās runā šajā valodā.

Ja jūsu vietne ir paredzēta starptautiskajiem tirgiem, ir svarīgi atcerēties, ka valsts nav tas pats, kas valoda. Lai gan .com domēna vārda izmantošana var palīdzēt norādīt, ka jūsu vietne ir pieejama cilvēkiem dažādās valstīs, tas ne vienmēr nozīmē, ka jūsu angļu valodas vietne būs atrodama arī visās valstīs, kurās runā angliski.

Viens no iemesliem ir valstu kodi, uz kuriem orientējat savu vietni. Ja jūsu vietne ir paredzēta, piemēram, Amerikas Savienotajām Valstīm, ir svarīgi pārliecināties, ka izmantojat pareizos valstu kodus, piemēram, hreflang tagus, lai norādītu, ka jūsu vietne ir pieejama cilvēkiem ASV vai, otrādi, cilvēkiem Apvienotajā Karalistē. Tāpat franču valodas lietojums automātiski nenozīmē, ka esat labi redzams valstīs ārpus Francijas. Eiropā, piemēram, Valonijā(Beļģijā) arī runā franču valodā, un franču valodā runā arī Šveicē. Šveicē un Austrijā runā arī vācu valodā. Ja jums ir tikai .fr tīmekļa vietne un tīmekļa vietnes tehniskajos iestatījumos kā mērķgrupa ir norādīta Francija, visticamāk, Beļģijā un Šveicē jūsu rādītāji nebūs labi, ja vispār būs. Šim nolūkam jūs varētu izmantot, piemēram, Clonable.

4. Iestatiet valodas tagus

Vēl viens padoms, kā uzlabot daudzvalodu SEO, ir iestatīt pareizās valodas tagus. Valodas tagi ir HTML koda elementi jūsu lapās, kas ļauj meklētājprogrammai uzzināt, kādā valodā ir šī lapa. Šādā veidā meklētājprogramma novirza apmeklētājus uz pareizajām lapām.

Turklāt meklētājprogrammas neuzskata lapas, kas tulkotas, izmantojot valodas tagus, par dublētām (tā sauktais "dublētais saturs"). Britu-angļu un amerikāņu-angļu valodas lapā gandrīz viss var būt gandrīz vienāds. Valodas tagos ir norādīta vai nu Apvienotā Karaliste, vai ASV. Tad meklētājprogramma šīs lapas joprojām uzskata par atšķirīgām. Ir svarīgi pareizi ieviest šīs birkas, jo tās var palīdzēt novērst, ka jūsu vietne tiek rādīta nepareizā valodā vai nepareizai valstij.

Ja izvēlaties abonēt Clonable, Clonable palīdzēs iestatīt valodas tagus.

5. Tulkot URL adreses!

Vēl viens padoms ir tulkot URL. To bieži aizmirst! URL ir ļoti svarīgi SEO, tāpēc tie arī ir jātulko. Labs atslēgvārds URL adresē var būt ļoti svarīgs. Turklāt ārvalstu klienti dod priekšroku tīmekļa vietnei ar atbilstošu URL. Tas klientam ir daudz uzticamāk.

URL var tulkot vairākos veidos. Tos var tulkot manuāli. Tad katru URL vārdu var tulkot atsevišķi. Tas ir iespējams nelielām vietnēm, kurās nav tik daudz lappušu. Lielākām vietnēm tas kļūst par milzīgu darbu. Tad ir lietderīgi tos tulkot automātiski. Piemēram, mūsu rīks Clonable var automātiski tulkot URL adresātus. Tas ir noderīgi arī tāpēc, ka jaunajām lapām tiek automātiski piešķirts tulkots URL. Tad neriskējat aizmirst.

6. Citi tehniskie iestatījumi

Pārvietojot savu vietni uz ārzemēm, ir vairāki tehniski jautājumi, kas jāņem vērā:

 1. Starptautiskās vietņu kartes: ja jūsu vietne ir pieejama dažādās valodās, ir svarīgi pārliecināties, ka jums ir starptautiska vietnes karte, kurā norādīts, kurā valodā kuras lapas ir pieejamas. Meklētājprogrammas izmanto šo informāciju, lai saprastu, kādā valodā ir sagatavota konkrētā lapa.
 2. Meklēšanas konsoles iestatījumi: ja gatavojat savu vietni izmantot ārzemēs, ir svarīgi pielāgot meklēšanas konsoles iestatījumus, lai redzētu, kā jūsu vietne darbojas mērķa valstī.
 3. URL struktūra: ja vietni pārceļat uz ārzemēm, ir svarīgi nodrošināt skaidru URL struktūru, kas norāda, kurā valodā kuras lapas ir pieejamas. Tas var palīdzēt meklētājprogrammām saprast, kuras lapas ir kādā valodā.
 4. Hostings: ja vietni veidojat ārzemēs, ir svarīgi nodrošināt, lai jūsu vietne ātri ielādētos apmeklētājiem jūsu mērķa valstī. Tas var nozīmēt, ka ir jāapsver iespēja mitināt savu vietni pie pakalpojumu sniedzēja, kura serveri atrodas valstī, kurā vēlaties mitināt savu vietni.

7. Rūpīgi pārbaudiet, vai jūsu vietnē nav kļūdu!

Kad tīmekļa vietne ir pilnībā iztulkota, ieteicams pārbaudīt, vai tajā nav kļūdu. Neatkarīgi no tā, vai esat izmantojis tulkošanas mašīnu, tulkotāju vai rīku, piemēram. Clonable vienmēr pastāv iespēja, ka kļūda var iekļūt. Tāpēc rūpīgi pārbaudiet, vai visā vietnē nav kļūdu: URL adresēs, saitēs, tekstā, attēlos utt. Galu galā kļūda var mazināt klientu uzticību jūsu vietnei. No tā, protams, ir jāizvairās.

Ieteikums ir pārbaudīt savu vietni no jauna: palūdziet, lai lapas pārbauda kāds cits, kas nav jūs pats. Šādā veidā jūs nelasīsiet savus tekstus pārāk ātri. Vēl viens padoms ir vispirms meklēt svarīgākās un populārākās lapas. Ja tur ir kļūda, apmeklētāji to pamanīs ātrāk.

8. Starptautisko saišu veidošana

Saikņu veidošana ir svarīga SEO optimizācijas daļa, un starptautiskā saiti veidošana nav izņēmums. Zemāk sniedzam dažus padomus par starptautisko saišu veidošanu:

 1. Meklējiet atbilstošas vietnes jūsu mērķa valstī: ir svarīgi nodrošināt, lai vietnes, uz kurām veidojat saites, būtu atbilstošas jūsu mērķa valstij. Tāpēc meklējiet tīmekļa vietnes, kas ir populāras jūsu mērķa valstī un atbilst jūsu vietnes tēmai.
 2. Izmantojiet vietējos partnerus: ja sadarbojaties ar vietējiem partneriem, ir vieglāk iegūt dabiskas atpakaļsaites. Tāpēc meklējiet veidus, kā sadarboties ar vietējiem uzņēmumiem vai organizācijām.
 3. Izmantojiet sociālos medijus: sociālie mediji var būt spēcīgs rīks, lai iegūtu atpakaļsaites. Tāpēc meklējiet veidus, kā popularizēt savu tīmekļa vietni, izmantojot sociālos plašsaziņas līdzekļus valstī, uz kuru orientējaties.
 4. Izmantojiet vietējās tīklošanās grupas: bieži vien ir tiešsaistes tīklošanās grupas, kas paredzētas cilvēkiem konkrētās valstīs vai nozarēs. Meklējiet šīs grupas un izmantojiet tās, lai reklamētu savu tīmekļa vietni un iegūtu atpakaļsaites.
 5. Izmantojiet vietējos emuārus: bieži vien ir emuāri, kas ir īpaši paredzēti konkrētām valstīm vai reģioniem. Meklējiet šos emuārus un mēģiniet nodibināt partnerattiecības, lai popularizētu savu tīmekļa vietni un iegūtu atpakaļsaites.
 6. Izmantojiet vietējo presi: mēģiniet sazināties ar vietējo presi un mēģiniet panākt, lai jūsu vietne tiktu pieminēta vietējos rakstos. Tas var būt efektīvs veids, kā iegūt atpakaļsaites un pievērst jūsu vietnei mērķvalsts iedzīvotāju uzmanību.
 7. Izmantojiet vietējo pasākumu priekšrocības: piemēram, ja dodaties uz izstādi valstī, uz kuru esat orientēts, ir labi mēģināt panākt, lai jūsu vietne tiktu pieminēta pasākuma mārketinga materiālos. Tas var palīdzēt iegūt atpakaļsaites un pievērst jūsu vietnei mērķvalsts iedzīvotāju uzmanību.
 8. Izmantojiet vietējos rīkus: bieži vien ir rīki, kas īpaši paredzēti konkrētām valstīm vai reģioniem. Meklējiet šos rīkus un mēģiniet iekļaut savu vietni sarakstā, lai iegūtu atpakaļsaites un pievērstu jūsu vietnes uzmanību cilvēkiem valstī, uz kuru jūs orientējaties.

Secinājums

Daudzvalodu SEO ir solis uz augšu salīdzinājumā ar parasto SEO. Cerams, ka šie padomi jums ir kaut nedaudz palīdzējuši. Vai jums vēl ir jautājumi vai vēlaties uzzināt vairāk par Clonable? Sazinieties ar mums!

Joprojām ir jautājumi?

Pēc tam aizpildiet tālāk norādīto veidlapu.

Saistītie emuāri: