🎉 Mēs esam palaiduši mūsu jauno WordPress spraudni! Lejupielādēt tagad

Kas ir lokalizācija?

Vārds "lokalizācija" tiek bieži lietots vietnē Clonable. Ko tieši tas nozīmē? Lokalizācija nozīmē, ka klients jūsu tīmekļa vietnē jūtas kā mājās. Tas tiek panākts, pielāgojot dažus vārdus vai izteicienus vietējai valodai un kultūrai.

Piemērs: Vācu valoda Vācijā un vācu valoda Austrijā atšķiras. Vācietim "janvāris" ir "Januar", bet austrietim - "Jänner". Tīmekļa vietnēm, kas paredzētas Austrijai, ir lietderīgi tulkot tādus vārdus kā "janvāris" austriešu-vācu valodā. Tādā veidā vidējais austrietis tīmekļa vietnē jutīsies labāk.

Turklāt vietnē Clonable var aizstāt ne tikai vārdus. Piemēram, ja vēlaties aizstāt "valodas karodziņu" tīmekļa vietnes augšdaļā, varat! Austrijas iedzīvotājs tad var redzēt savu karogu, nevis vācu karogu. Tātad ir vairāk tīmekļa vietnes daļu, kuras var aizstāt. Piemēram, krāsu shēmas, logotipi un piegādes izmaksas. Var aizstāt arī videoklipus. Lai uzzinātu vairāk Clonable aizvietošanas lietojumu, noklikšķiniet šeit.

Kāpēc lokalizācija

Lokalizācijai ir vairākas priekšrocības, tostarp:

 • Ieiešana jaunā tirgū;
 • Klients mājās jūtas labāk;
 • Klients vairāk uzticas jūsu vietnei;
 • Plašāks aptvērums: daži cilvēki ir ļoti piesaistīti savai kultūrai un izvairās no "starptautiski noskaņotām" tīmekļa vietnēm;
 • Uzlabotas SEO pozīcijas mērķa apgabalā.

Vienīgais lokalizācijas trūkums ir tas, ka tā prasa vairāk pūļu. Tomēr, izmantojot vietni Clonable, lokalizācija ir pavisam vienkārša. Turpmāk mēs to aplūkojam sīkāk.

Lokalizācija ar Clonable

Izmantojot vietni Clonable, jūs varat ātri apgūt lokalizāciju. Piemēram, iepriekš minētais piemērs ar Austriju. Jūs izveidojat vācu tīmekļa vietni un klonējat to uz Austrijas domēnu. Pēc tam jūs aizstājat vācu vārdus ar to austriešu ekvivalentiem, piemēram, aizstājot "Januar" ar "Jänner". Šo aizstāšanu var veikt, izmantojot aizvietotāju. Aizstājamo vārdu ievadiet zem "oriģināls". Aizstājējvārdu ievadiet sadaļā "Aizvietošana". Pēc tam piesitiet "Lielo un mazo burtu un lielo burtu neņemšana vērā", ja aizvietošanas laikā vēlaties ignorēt lielos burtus (lai iegūtu vairāk informācijas par lielo un mazo burtu un lielo burtu ņemšanu vērā, noklikšķiniet šeit).

Lokalizācija pa posmiem

1. Apsveriet, kur vēlaties atrasties

Pirmais solis ir domāt par mērķa valodu. Vai ir kādi tirgi, kuriem jūs varat lokalizēt? Piemēram, ja jūsu vietne ir franču valodā, jūs varētu izpētīt, kā to lokalizēt Kvebekā vai Šveicē. Vai, pieņemsim, jums ir vācu tīmekļa vietne. Tad jūs varat lokalizēt Austrijai, Šveicei vai Luksemburgai un citām valstīm. Tātad ir vesels saraksts ar lokalizācijas iespējām. Visi iespējamie tirgi!

2. Padomājiet, ko vēlaties aizstāt

Tad ir gudri veikt pārskatu par vārdiem un tīmekļa vietnes daļām, kas jāaizstāj. Izmantojot vietni Clonable, varat nomainīt:

 • Atsevišķi vārdi;
 • Teksta gabali;
 • Īpaši vārdi;
 • Attēli;
 • Logotipi;
 • Baneri;
 • Videoklipi;
 • Piegādes izmaksas;
 • E-pasta adreses;
 • Tālruņu numuri;
 • Iepriekš izvēlētā valsts (piemēram, maksājuma veikšanai);
 • Standarta maksājumu metode

Tas vēl nav viss! Vairāk piemēru, iespēju un skaidrojumu atradīsiet mūsu zināšanu bāzē. Padomājiet, ko visu vēlaties aizstāt, lai veiktu lokalizāciju. Padomājiet arī par to , ar ko jūs to visu aizstāsiet. Lai aizstātu noteiktus vārdus vai frāzes, varat apkopot tulkojumus. Daudzkārt šādus sarakstus ar kopīgām atšķirībām starp valodām var atrast tiešsaistē.
Padoms: aizstājot noteiktus vārdus, ir lietderīgi pievērst uzmanību SEO. Vairāk informācijas par to atradīsiet šajā rakstā.

3. Aizstāt!

Nākamais solis, cerams, ir loģisks: nomainiet to, ko vēlaties lokalizēt!

Lai iegūtu informāciju par katru nomaināmo daļu, skatiet mūsu zināšanu bāzi. Ja kaut ko nesaprotat, sazinieties ar mums.

4. Pārbaudiet, vai visas izmaiņas ir pareizas

Dažreiz aizvietošanas laikā var būt kļūda. Iespējams, ir atsevišķi gadījumi, kurus nevēlaties tulkot. Clonable ir risinājums: tā sauktie aizvietošanas izņēmumi. Ja šeit kaut ko ievadīsiet, tas netiks tulkots. Tas ir noderīgi, piemēram, attiecībā uz konkrētām e-pasta adresēm, tālruņa numuriem un kontaktinformāciju. Plašāku informāciju par aizvietošanas izņēmumiem skatiet mūsu zināšanu bāzē.

5. Jūsu klons ir gatavs!

Ja kļūdu vairs nav, lokalizācija ir pabeigta! Izbaudiet savu klonu!

Vēlaties uzzināt vairāk?

Vēlaties uzzināt vairāk? Iepazīstieties ar kādu no mūsu citiem rakstiem vai apmeklējiet zināšanu bāzi. Vai esat ieinteresēts un vēlaties abonēt Clonable? Noklikšķiniet šeit, lai iepazītos ar mūsu piedāvājumu.

Joprojām ir jautājumi?

Pēc tam aizpildiet tālāk norādīto veidlapu.

Saistītie emuāri: