🎉 Mēs esam palaiduši mūsu jauno WordPress spraudni! Lejupielādēt tagad

Visbiežāk lietotās valodas internetā: Eiropas Savienības pārskats

Vai zinājāt, ka pasaulē runā gandrīz 7000 valodās? Traki, vai ne? Tā kā ir tik daudz iespēju, nav brīnums, ka pastāv valodas barjeras. Bet vai esat kādreiz aizdomājušies par to, kuras valodas visbiežāk tiek izmantotas internetā? Lai gan Angļu valodā parasti ir visplašāk lietotā valoda, tomēr ir interneta daļas, kurās citas valodas ir nozīmīgākas. Piemēram, Eiropas Savienībā visplašāk lietotā valoda internetā ir vācu valoda, tai seko angļu, franču un angļu valoda. Spāņu.

Eiropas valodas un kultūras internetā

Eiropas valodām un kultūrām internetā ir liela nozīme. Aplūkojot ES iedzīvotāju skaitu, vislielākais iedzīvotāju skaits ir Vācijā, tai seko Francija, Spānija un Apvienotā Karaliste. Visām šīm valstīm ir savas unikālas valodas un kultūras, kurām ir liela nozīme internetā.

Cik daudz valodu runā Eiropā?

Saskaņā ar Eiropas Savienības datiem ES ir 24 oficiālās valodas.

bulgāru, dāņu, vācu, angļu (pat pēc Brexit angļu valoda joprojām ir ES oficiālā valoda. Gan Maltai, gan Īrijai angļu valoda ir oficiālā valsts valoda), igauņu, somu, franču, grieķu, grieķu, ungāru, īru, itāļu, horvātu, latviešu, lietuviešu, maltiešu, holandiešu, poļu, portugāļu, rumāņu, slovāku, slovēņu, slovāku, spāņu, čehu, somu, spāņu, ungāru un zviedru.

Tās būtībā ir dalībvalstu oficiālās valodas. Horvātu valoda bija pēdējā, kas 2013. gadā tika pievienota kā ES oficiālā valoda.

Ko nozīmē ES oficiālās valodas statuss? Pieņemsim, ka ES tiesību akti ir izstrādāti kādai valstu grupai. Tad tas tiks rakstīts visās oficiālajās valodās. Piemēram, ES tiesību akti Skandināvijā ir rakstīti zviedru, somu un dāņu valodā. ES tiesību akti visā Eiropas Savienībā ir tulkoti visās 24 valodās.

Turklāt EP deputātiem vienmēr ir atļauts runāt vienā no šīm 24 valodām. Tad pārējie dalībnieki saņem tulkojumu tiešraidē savā valodā. Tās pamatā ir ideja, ka ikviens var sazināties savā valodā.

Lai atvieglotu saziņu koridoros, ES ir trīs darba valodas: angļu, franču un vācu. Katrs darbinieks pārvalda vismaz vienu no šīm valodām, parasti divas vai visas trīs.

Internets kā Eiropas valodu izlīdzinātājs

Internets ir globāla parādība, kas nozīmē, ka cilvēki no visas pasaules to izmanto dažādiem mērķiem, tostarp saziņai, izklaidei un izglītībai. Tas nozīmē, ka ir lielāka iespēja, ka cilvēki sastaps tīmekļa vietni savā valodā. Turklāt internets ir lielisks izlīdzinātājs. Tā nodrošina cilvēkiem piekļuvi informācijai, kas citādi viņiem nebūtu pieejama, jo īpaši cilvēkiem, kuri dzīvo valstīs, kur viņu dzimtā valoda nav plaši izplatīta.

Informācijas meklēšana Eiropas valodās internetā

Tāpēc, ja kādreiz jūtaties apmaldījies interneta plašumos, neuztraucieties. Iespējams, ka meklēto atradīsiet kādā no visplašāk lietotajām valodām internetā, neatkarīgi no tā, vai tā ir viena no 24 ES oficiālajām valodām vai mazākumtautību vai reģionālā valoda. Eiropas valodas un kultūras ir svarīga interneta daļa, un tās palīdz stiprināt globālo saziņu un izpratni starp dažādām kultūrām.

Joprojām ir jautājumi?

Pēc tam aizpildiet tālāk norādīto veidlapu.

Saistītie emuāri: