🎉 Mēs esam palaiduši mūsu jauno WordPress spraudni! Lejupielādēt tagad

Dažādi Hreflang valodas kodi un to ieviešana

Kas ir hreflang tagi?

Attiecībā uz starptautisko SEO optimizāciju hreflang tagi ir būtisks elements, kas palīdz meklētājprogrammām saprast jūsu vietnes dažādās valodu versijas. Ja jūsu tīmekļa vietne ir pieejama vairākās valodās, hreflang tagi var norādīt meklētājprogrammām, kura jūsu tīmekļa vietnes versija ir paredzēta kurai auditorijai.

Ir vairāki dažādi veidi, kā norādīt vietnes satura valodu, taču ieteicamākā metode ir hreflang tagi. Hreflang tagi ir HTML tagi, kas izskatās šādi:

<link rel="alternate" hreflang="x" href="http://example.com/">

"x" hreflang tagā var būt viens no tekstā norādītajiem valodas kodiem. Šie valodu kodi tiek izmantoti, lai norādītu, kura tīmekļa vietnes valodas versija ir paredzēta kādai auditorijai. Hreflang tagus galvenokārt izmanto, lai norādītu, no kura URL adresāta lietotājs būtu jāpārnovirza uz tīmekļa vietnes versiju, kas rakstīta viņa valodā. Hreflang tagus var izmantot arī, lai norādītu vienu un to pašu URL adresi vairākās valodās, piemēram, ja tīmekļa vietne ir pieejama gan angļu, gan franču valodā.

Hreflang tagu īstenošana

Ir vairāki veidi, kā vietnē izmantot hreflang tagus. Tos var pievienot katras vietnes lapas HTML kodam vai vietnes HTTP galvenei. Hreflang tagus var pievienot arī Google meklēšanas konsolē vai izmantojot Sitemap formātu. Ir svarīgi nodrošināt, lai hreflang tagi tiktu pareizi ieviesti, jo tas var palīdzēt uzlabot vietnes klasifikāciju meklētājprogrammās un nodrošināt, ka lietotāji tiek novirzīti uz pareizo vietnes valodas versiju.

Vairumā gadījumu katrai vietnes valodas versijai vēlaties norādīt atšķirīgu URL adresi. Iepriekš minētajā piemērā atribūts "href" tiek aizstāts ar jūsu vietnes attiecīgās valodas versijas URL.

Ja jums nav īpašas lapas konkrētai valodai, atribūtu "href" varat atstāt tukšu. Piemēram, ar šo hreflang tagu meklētājprogrammām paziņosiet, ka šai lapai nav franču valodas versijas:<link rel="alternate" hreflang="fr" href="">

Dažos gadījumos var būt nepieciešams izmantot vienu un to pašu URL dažādās valodās. Tas ir bieži sastopams, ja jums ir divvalodu vietne vai ja katrai valodai ir atsevišķas lapas, bet saturs lielākoties ir vienāds. Šādos gadījumos varat izmantot atribūtu hreflang, lai norādītu vairākas viena URL adresāta valodas. Piemēram, ar šo hreflang tagu meklētājprogrammām tiek norādīts, ka šī lapa ir pieejama gan angļu, gan franču valodā:<link rel="alternate" hreflang="en" href="http://example.com/"> <link rel="alternate" hreflang="fr" href="http://example.com/">

Varat arī izmantot atribūtu "hreflang", lai norādītu "x-default" valodu. "x-default" valoda tiek izmantota, lai meklēšanas rīkiem norādītu, kuras valodas versiju jūsu vietnei rādīt, ja nav piemērota neviena cita valodas versija. Lai gan tā nav obligāti jāizmanto, Google iesaka to izmantot.

Iestatiet valodas tagus pie Clonable

Kad būsiet pierakstījies uz Clonable, mēs jums nosūtīsim e-pastu ar DNS ierakstiem un valodas tagiem, kas jāmaina. Pievienojot šīs valodas birkas, Google un citas meklētājprogrammas jūsu klonu uzskatīs par oriģinālu vietni, nevis par satura dublikātu.

Ir vairāki veidi, kā iestatīt valodas tagus. Atkarībā no jūsu platformas šis skripts ir jāielīmē dažādās vietās. Pasta vēstulē (un vēlāk arī Clonable backendā) atradīsiet īsu instrukciju, kur tieši ielīmēt fragmentu.

Kad no mums iegādājaties jaunu klonu, mēs jums nosūtīsim e-pasta vēstuli par to, kā iestatīt valodas tagus. Katrai platformai tas ir atšķirīgs. Mēs pārliecināsimies, ka saņemat pareizo skriptu ar pareizajiem norādījumiem par to, kā pareizi iestatīt valodas tagus. Visvienkāršāk ir burtiski nokopēt skriptu no e-pasta vēstules. Ja mēģināsiet to uzrakstīt, tajā var būt pareizrakstības kļūdas vai iztrūkstošas daļas, kā rezultātā skripts nedarbosies.

Varat arī vēlāk pārskatīt norādījumus par valodas tagiem, piemēram, ja pēc to atspējošanas vēlaties tos atkal aktivizēt. Kad klonēšana ir pabeigta, varat atrast norādījumus savā Clonable vidē. Norādījumus un sīkāku informāciju par kloniem var atrast, dodoties uz klonu iestatījumiem Clonable paneļa vadības panelī un pēc tam noklikšķinot uz cilnes Iestatīšanas informācija. Sadaļā Valodas tagi noklikšķiniet uz saites sadaļā Valodas tagu iestatīšana. Pēc tam tiks parādīts logs, kurā varat izvēlēties platformu. Pamatojoties uz šo izvēli, jums tiks parādīts nepieciešamais skripts/dati.

Joprojām ir jautājumi?

Pēc tam aizpildiet tālāk norādīto veidlapu.

Saistītie emuāri: